Ülker Grubu ile Akfen'in yüzde 50 - 50 ortaklıkla İstanbul Levent'te gerçekleştireceği Levent Loft'un önümüzdeki günlerde satışa çıkarılması bekleniyor. Projenin 2007 Şubat'ında bitirilmesi planlanıyor.

    Önce ofis olarak plananlanan ancak daha sonra 'Levent Loft' ismiyle, rezidans ve ofis amaçlı kullanım için tasarlanan projenin mimari çalışmasını Tabanlıoğlu Mimarlık'tan Melkan Gürsel ve Murat Tabanlıoğlu yaptı.  


144 daire satışta


    Projede 70 ile 130 metrekare arasında değişen 144 dairenin satışa sunulacağını ifade eden Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, ''Fiyat üzerine çalışmalarımız devam ediyor. Toplam satılabilir alan 20 bin metrekare. 80 milyon dolar civarında ciro bekliyoruz. Projedeki konutları 2007 Haziran'ın da sahiplerine teslim edeceğiz'' dedi.

    Ciroyu, Ülker Grubu ile yüzde 50-50 paylaşacaklarını ifade eden Akın, şunları söyledi: ''Civarda iş merkezi yapmaya elverişli olan arazi sahipleri ile Akfen olarak görüşüyoruz. Ülker, bu arazilerde yapacağımız projelerde bizimle birlikte hareket etmek isterse 'yok' diyemeyiz. Toplu konut inşaatı düşünmüyoruz. Ama kent merkezinde bu tür projelere sıcak bakıyoruz.''